moblara sofa repair logo
مرکز تخصصی
تعمیرات مبل مبل آرا

نحوه تعمیر دسته مبل

نحوه تعمیر دسته مبل
4/5 - (1 امتیاز)

مقدمه

امروزه داشتن مبلی تمیز و زیبا برای دکوراسیون منزل بسیار تاثیرگذار است. اگر مبلمان شما دچار خرابی و شکستگی باشند، جلوه بدی را به خانه‌هایتان می‌دهند. برای خرابی و تعمیرات مبل راه حل‌هایی وجود دارد. اگر پارچه مبلمانتان خراب و پوسیده شده، عوض کردن روکش مبل و جایگزاری یک پارچه جدید راهکار شما است. اگر پایه‌های مبل‌تان شکسته، تعمیر پایه مبل مشکل شما را حل خواهد کرد. اگر دسته‌های مبل شما دچار ایراد شده است برای حل آن توضیحات را کامل بخوانید. ما می‌خواهیم راجب خرابی دسته مبل و چگونگی تعمیر آن توضیح دهیم.

تعمیر دسته مبل

در صورت کم توجهی و بی‌دقتی مبلمان دچار خرابی می‌شوند. البته گذر طول عمر مبل هم در خرابی بی‌ تاثیر نیست. جهت تعمیرات دسته مبل با توجه به جنس آن روش‌های متعددی وجود دارد. تعمیر دسته مبل شاید در ابتدا کاری ساده و راحت به نظر برسد، اما به شما پیشنهاد می‌کنم اگر در این کار تجربه و مهارت آموزی لازم را ندارید، دست از تعمیر مبل بردارید. از متخصصین این کار کمک بخواهید؛ مخصوصاً که اگر خرابی و شکستگی زیاد باشد. اما تعمیر دسته مبل در خانه به صورت جزئی را توضیح می‌دهیم. شاید به کارتان بیاید.

تعمیر دسته مبلمان

تعمیر دسته مبل در خانه

اگر آسیبی که به مبل شما وارد شده است جزئی بوده و تا حدودی هم به مسائل نجاری و تعمیرات آشنایی دارید، می‌توانید دسته مبل را خودتان در منزل تعمیر کنید. در ابتدا ببینید مشکل از کجا است. 

دسته مبل ممکن است دچار شکستگی، خراشیدگی و رنگ پریدگی به صورت کلی یا جزئی شود. هر کدام از این مشکلات راه حل مخصوص خود را دارد.

سفارش تعمیرات مبل در تهران

شکستگی

اگر شکستگی دسته مبل و تعمیر آن در حد پریدگی یک یا دو قسمت جزئی چوبی باشد، می‌توانید با استفاده از مقداری چسب چوب، دقت و ظرافت کاری تکه‌های جدا شده را به قسمت اصلی دوباره بچسبانید. اما اگر چوبِ دسته مبل ترک‌های عمیقی دارد، بهترین کار تعویض دسته مبل است و این کار هم مخصوص متخصصین تعمیرات مبل است و از عهده شما در خانه برنمی‌آید.

این مطلب را از دست ندهید:  تکنیک هایی برای تمیز کردن مبلمان چوبی

خراشیدگی

بعضی اوقات خراشیدگی‌هایی در دسته‌های مبل به وجود می‌آید. این خراشیدگی‌ها به علت اصطکاک بیش از حد با وسایل تیز و یا سطوح مختلف است. شما در منزل می‌توانید با سنباده خراشیدگی ها را صاف کنید. ماژیک و رنگ مخصوص برای این کار هم وجود دارد. استفاده از آنها تا حدودی خراشیدگی را ترمیم می‌کند.

رنگ پریدگی

محصولات شیمیایی و طبیعی زیادی هستند که رنگ پریدگی چوب را از بین می‌برند. یکی از آن محصولات طبیعی، استفاده از روغن نارگیل است. استفاده از روغن نارگیل رنگ طبیعی دسته مبل را نمایان می‌کند و با روغن کاری چوب خشک شده، رنگ پریدگی از بین می‌رود.

تعمیرات دسته مبل

تعمیر دسته مبل در مرکز تعمیرات

امروزه تعمیرات مبل طرفداران مخصوص به خود را دارد و بیش از گذشته مورد استقبال قرار گرفته است. از علت‌های آن می‌توان به:

 • پایین آمدن کیفیت در تولید مبل
 • قیمت بالای مبلمان جدید
 • مشکلات اقتصادی
 • افزایش، کسب تجربه بیشتر و حرفه‌ای‌تر شدن متخصصین تعمیرات اشاره کرد.

گاهی به دلیل نشستن روی دسته‌های مبل به ویژه مبل‌های استیل و کلاسیک، به علت عدم تحمل وزن شما دسته‌ها دچار شکستگی شده یا حتی کنده می‌شوند. بهترین راه حل مراجعه به کارگاه‌های خدمات تعمیرات مبل است. 

در آنجا رویه مبل را از قسمتی که دسته به آن متصل شده باز می‌کنند و دسته را بیرون می‌آورند و با دسته جدید جایگزین می‌کنند. دسته‌های جدید بنابر طراحی مبلمان شما به دو صورت هستند.

مشاوره رایگان تعمیر مبل در مبل آرا
 • دسته‌های آماده که به طور آماده خریداری شده‌اند و فقط با دسته شکسته جایگزین می‌شوند.
 • دسته‌های مخصوص که عیناً شبیه دسته اول در کارگاه طراحی و ساخته می‌شوند. 

در انواع مبلمان سلطنتی به دلیل وجود نقش و نگار و کنده کاری هنری، باید این قسمت هم به نصب دسته اضافه شوند. در انواع مبلمان راحتی هم معمولاً دسته‌ها به صورت داخلی هستند و رویه‌های مبل روی آن را می پوشانند. برای تعمیر احتیاج به باز کردن رویه است و این کار باید در کارگاه انجام شود.

 هر نوع شکستگی، تغییرات رنگ دسته، ترمیم خراشیدگی و تعویض دسته به صورت اصولی، ظرافت کاری و همچنین با ضمانت در تعمیرات تخصصی مبل انجام می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید:  بررسی هزینه و نحوه تعمیر انواع صندلی اداری

مراحل تعمیر دسته مبل

 • بررسی مبل توسط کارشناس و آگاه شدن از مشکل دسته
 • در صورت شکستگی جزئی و قابل تعمیر، محاسبه هزینه
 • جداسازی روکش مبل را انجام در صورت شکستگی کامل دسته و سپس تعویض دسته
 • بازگرداندن روکش مبل به جای خود
 • رنگ کاری در صورت نیاز
 • پرداختن به جزئیات دیگر  و تمام! مبلتان تعمیر شد.

تعمیر دسته مبل کار چندان سختی نیست و هزینه آن خیلی زیاد نمی‌شود. در صورت خرابی دسته‌هایتان حتماً آن را تعمیر کنید. شاید خرابی دسته مبل مشکل جزئی و فاقد اهمیت چندانی باشد، اما بعد از تعمیر متوجه تفاوت آن نسبت به قبل می‌شوید.

تعمیر دسته مبل به صرفه است؟

بله، تعمیر دسته مبل در هرحالت به دلیل هزینه کم و تاثیر زیاد به صرفه است. مگر درصورتی که مبل بسیار فرسوده و علاوه بر دسته، جاهای دیگر آن هم خراب باشد.

هزینه تعمیر دسته مبل

هزینه تعمیر دسته مبل با توجه به میزان آسیب دیدگی متفاوت است. مثلاً ممکن است تعمیر دسته یک مبل ساده و جزئی باشد ولی در مدل دیگر تعویض دسته به همراه رنگ کاری نیاز باشد. هرچه میزان کار بیشتر شود، هزینه بالاتر است.

 برخی دسته‌ها احتیاج به ظریف کاری بیشتری دارند و زمان بیشتری هم صرف تعمیر آنها می‌شود. به طور کلی همانطور که بیان کرده‌ایم، هزینه تعمیر دسته مبل با توجه به نوع مبل، زمان صرف شده، مواد استفاده شده و سختی کار متغیر است. 

برای تعمیر دسته‌های مبل خود با خیالی آسوده و هزینه کم می‌توانید روی کمک ما حساب کنید. ما جهت انجام هرگونه خدمات تعمیرات مبل در تهران در خدمت شما عزیزان هستیم.

سخن پایانی

داشتن مبلمان سالم در زیبایی خانه ها از اهمیت زیادی برخوردار است. نشان دادن میزان سلیقه خانم‌ها، به داشتن منزلی زیبا و مرتب بستگی دارد. پس برطرف کردن هر مشکل کوچکی مانند تعمیر دسته مبل به زیبایی و جزئیات خانه کمک می‌کند. پیشنهاد می‌کنم در صورت نداشتن مهارت و تجربه لازم، با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشکل‌تان را به آنها بسپارید.

Instagram
ما را دراینستاگرام دنبال کنید
برای ورود به صفحه اینستاگرام مبل آرا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *