moblara sofa repair logo
مرکز تخصصی
تعمیرات مبل مبل آرا

دکوراسیون مبلمان در فضای کوچک

دکوراسیون مبلمان در فضای کوچک
4/5 - (1 امتیاز)

مقدمه

یکی از مراحل مهم و سخت بعد از انتخاب نوع مبل، چیدمان آن است. درست است که چیدمان مبل کاملاً سلیقه‌ای است اما باید به یک سری نکات مهم هم توجه کنیم تا زیباترین چیدمان را داشته باشیم. مثلاً یک چیدمان خوب باید طوری باشد که فضا را بیش از حد اشغال نکند و راه برای رفت‌وآمد باشد. همچنين نما و دید کامل از هر مبل به سمت تلویزیون و دیگر مبل‌ها هم مهم است. 

امروزه اکثر خانه‌ها آپارتمانی و با فضای کوچک هستند. این امر باعث شده که انسان‌ها از فضایی که در اختیار دارند حداکثر استفاده را کنند. افرادی که دانش و مهارت دکوراسیون و چیدمان داخلی را ندارند، در این مواقع بسیاری از وسایل و لوازم خانه را از قبیل مبل حذف می‌کنند. اما افرادی که مهارت لازم را دارند از آن فضای کوچک هم بهترین استفاده را می‌کنند و یک دکوراسیون شیک و خاص را دارند.

 در ادامه مقاله بیشتر راجب به دکوراسیون مبلمان در فضای کوچک توضیح خواهیم داد.

دکوراسیون مبلمان در آپارتمان

چگونگی چیدمان مبل در فضای کوچک

اگر قصد خرید مبلمانی را دارید یا می‌خواهید تعمیرات مبل را انجام دهید، در ابتدا به این نکته توجه کنید که طیف رنگ خانه شما چیست و چه رنگ مبلی به منزلتان می‌آید. بعد از انتخاب رنگ مبل، مدل مبل را هم درنظر داشته باشيد. به فضای خانه و نوع دکوراسیونتان توجه لازم را داشته باشید. اگر فضای خانه شما کوچک است، دور مبل‌های بزرگ و سلطنتی را خط بکشيد. بهترین مبل برای فضای کوچک مبل‌های مدل راحتی و به ویژه مدل ال است.

 اگر مدل اشتباهی را انتخاب کنید یک فاجعه بزرگ در چیدمان خانه به بار می‌آید. پس به ادامه مقاله توجه کنید.

سفارش تعمیرات مبل در تهران

چند ویژگی مهم برای دکوراسیون مبلمان در فضای کوچک

استفاده از مبل های مدل L برای فضای مربعی یا مستطیلی کوچک

یکی از بهترین مدل چیدمان مبل برای فضای کوچک، مربعی یا مستطیلی شکل، استفاده از مبل‌های مدل ال است. این مبل‌ها همانطور که از اسمشان پیدا است، شکل L  انگلیسی را دارند و بسیار جمع‌وجور و شیک هستند.

 به علت نداشتن دسته و امکان چیده شدن به شکل‌های مختلف، فضای کمی را اشغال می‌کنند و برای تعداد افراد بیشتری قابل استفاده هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  تعمیر مبلمان ال در تهران

چیدمان گرد مبلمان در فضای کوچک

چیدمان مبل به صورت ردیفی در فضای کوچک امکان‌پذیر نیست و جلوه جالبی را به خانه نمی‌دهد. پس بهترین حالت، چیدن مبل به صورت گرد است. این نوع چیدمان برای هر مبل این امکان را می‌دهد که به تلویزیون و به افراد حاضر در مبل‌های دیگر دید داشته باشد.

استفاده از مبل های تکی و بدون دسته

این نوع مبل‌ها طرفداران زیادی را پیدا کرده‌اند. این مبل‌های تکی فاقد دسته هستند و در هر جهتی امکان چیده شدن را دارند. مبل‌های تکی و بدون دسته مناسب فضاهای کوچک هستند و مانعی در رفت وآمد ایجاد نمی‌کنند. اکثراً مبل‌های تکی دور یک میز و به صورت گرد چیده می‌شوند و میز وسط به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شود.

استفاده از نیمکت در فضای کوچک

بیشتر مبلمان متشکل از دو کاناپه ۲ و ۳ نفره هستند. برای کنار این کاناپه‌ها به جای مبل‌های تکی می‌توان از نیمکت‌های کوچک استفاده کرد.

لاوست ها مناسب برای دکوراسیون مبلمان در فضای کوچک

مبل‌های مدل لاوست کوچک‌تر از مبل‌های دو نفره و بزرگتر از مبل‌های تک نفره هستند. این نوع مبل‌ها مناسب برای فضای کوچک اند و به شکل متنوعی به کار برده می‌شوند. برای مثال:

  • ایجاد فضای دنج کنار شومینه و یا کتابخانه
  • بخشی از ست مبلمان در فضای کوچک
چیدمان مبلمان در فضای کوچک

انتخاب مبلی راحت و با رنگ روشن

رنگ‌ها از مهم‌ترین معیارها در طراحی دکوراسیون هستند. زیرا این قابلیت را دارند که فضاهای کوچک را بزرگ و دل بازتر نشان دهند. بیشتر طراحان هم برای فضاهای کوچک، مبلمانی با رنگ‌های روشن را توصیه می‌کنند. زیرا رنگ‌های روشن نور را منعکس می‌کنند و همین باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی خانه می‌شود.

استفاده از مبل های پایه‌دار برای فضای کوچک

یکی دیگر از مبل‌های مناسب فضای کوچک، استفاده از مبل‌های پایه‌دار است. مبل‌های پایه‌دار توهم بزرگ بودن فضا را در ذهن افراد ایجاد می‌کنند. دیده شدن تمامی کف پذیرایی و زیر مبل‌ها باعث می‌شود فضای بیشتری از خانه دیده شود و در این صورت منزل بزرگتر نشان داده می‌شود. 

سفارش تعمیر مبل در شمال تهران

چیدمان با استفاده از مبلمان تخت‌خواب شو

از محبوب‌ترین مبل‌ها مبلمان مدل تخت‌خواب شو هستند. زیرا این مدل مبل ها دو هدف را با یک نشان می‌زنند. خانواده‌هایی که در منزلی کوچک و تک خوابه زندگی می‌کنند و روی کاناپه احساس راحتی دارند، می‌توانند از این مدل استفاده کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  معرفی بهترین چوب برای مبلمان

قرار دادن مبلمان در حالت پشت به آشپزخانه

وقتی یک اتاق نشیمن کوچک، فضای آشپزخانه یا غذاخوری را تقسیم می‌کند خانه کوچک‌تر احساس می‌شود. پس برای حل این مشکل باید این دو مکان را از هم جدا کنید و مبلمان خود را در حالتی قرار دهید که پشت به آشپزخانه باشد. توجه کنید که در کنار مبل یا روبروی آن مسیری برای عبور و مرور ایجاد کنید.

استفاده از نیم ست های راحتی

آخرین گزینه‌ای که به شما معرفی می‌کنیم استفاده از نیم ست است. نیم ست‌ها از کاناپه ۳ نفره به همراه دو مبل تک نفره یا از ۲ کاناپه دو نفره و سه نفره تشکیل می‌شوند. 

معمولاً در این حالت کاناپه ۳ نفره را روبروی تلویزیون قرار می‌دهند و مبل‌های تک نفره هم روبروی هم می‌گذارند تا فضای خوبی را داشته باشند.

دکوراسیون مبل در فضای کوچک آپارتمانی

توصیه های مهم

  • چسباندن مبل به دیوارها ایده خوبی نیست.
  • مبل‌ها را با اندازه‌های متفاوت بخرید.
  • خریدن مبلمان بزرگ و حجیم برای فضای کوچک ممنوع!
  • پذیرایی‌های باریک را زیاد شلوغ نکنيد.
  • از فضا حداکثر استفاده را ببرید.
  • حتماً از یک میز وسط مبلمان استفاده کنید.
  • فضا را زیاد شلوغ نکنید و حالت شلختگی را به آن ندهید.
  • دیگر از کاور مبل استفاده‌ نکنید. زیرا جلوه بدی را به خانه می‌دهند و از مد افتاده‌اند.

نتیجه گیری

دکوراسیون فضاهای کوچک از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که می‌تواند هر فردی را کلافه کند. برای دکوراسیون فضای کوچک با موضوعات زیادی مواجه می‌شویم؛ اما مهم‌ترین آنها انتخاب بهترین مبل برای فضای کوچک است. زیرا مبل از بزرگترین عناصر دکوراسیون به حساب می‌آید.

در این مطلب سعی کرده‌ایم مهم‌ترین ویژگی‌ها را برای شما مشخص کنیم تا هنگام خرید مبل جدید و یا تعمیر مبل قبلی خود بیشترین آگاهی را داشته باشید و زیباترین انتخاب را انجام دهید. در صورتی که برای تغییر دکوراسیون منزل خود قصد انجام تعمیرات مبل در تهران را دارید، میتوانید با کارشناسان ما در مبل آرا تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت، مبلمان خود را به ما بسپارید و مبل هایی شیک و زیبا تحویل بگیرید.

Instagram
ما را دراینستاگرام دنبال کنید
برای ورود به صفحه اینستاگرام مبل آرا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *